Лише невелика частина людей споживає рекомендовану кількість клітковини, стверджують науковці.
Підраховано, що рекомендовану норму клітковини – від 28 до 34 грамів на день – споживає менше ніж 1 людина з 10. А тим часом недостатня кількість цієї речовини в організмі призводить до проблем із травним трактом, надмірної ваги, збільшує ризик таких хронічних захворювань, як діабет другого типу та серцево-судинні недуги, пише EatingWell.
Компенсувати нестачу клітковини можуть цільні зерна вівсянки. Наприклад, пів склянки сухого вівса містить 4 грами клітковини. Але, зазначає видання, деякі фрукти містять значно більше клітковини, ніж миска вівсяної каші.
До того ж у складі фруктів є вітаміни, мінерали, антиоксиданти, які теж корисні для організму. Видання назвало 5 фруктів з великим вмістом клітковини.
1. Авокадо
Одне авокадо в середньому містить 10 грамів клітковини. Ці фрукти настільки універсальні та смачні, що їх можна використовувати майже в усіх видах рецептів – від салатів до смузі. У період з 2000-го по 2020 рік світове споживання авокадо зросло втричі – з 6 мільярдів фунтів до 18 мільярдів фунтів.
З точки зору здоров’я авокадо найбільш відоме корисними для серця жирами. Але і його клітковина дуже важлива, особливо для здоров’я кишечника. Дослідження свідчать, що клітковина авокадо може стимулювати ріст корисних бактерій, що, у свою чергу, може призвести до виробництва коротколанцюгових жирних кислот, які живлять кишечник і захищають його від запалення.
2. Ожина
В одній чашці ожини міститься 8 грамів клітковини. Крім того, ця ягода багата на такі антиоксиданти, як антоціани, елагітаніни, флавоноли та флаваноли, які допомагають знешкодити хвороботворні вільні радикали, що спричинюють хвороби серця.
Велика кількість вітаміну С в ожині забезпечує ще сильнішу антиоксидантну дію. Також цей вітамін покращує засвоєння заліза.
3. Малина
Як і у випадку з ожиною, в чашці малини 8 грамів клітковини. Ця ягода багата на захисні антоціани, флаваноли, флавоноли та елагітаніни. У поєднанні вони забезпечують потужну профілактичну дію. Науковці з’ясували, що споживання від 1 до 1,5 склянки малини щодня може сприятливо впливати на рівень глюкози у крові, інсуліну та холестерину у людей із ризиком хронічних захворювань.
4. Груші
В одній груші середнього розміру міститься 6 грамів клітковини. Таким чином один плід забезпечує приблизно 20% добової норми клітковини. Якщо турбують закрепи, споживання груш може вирішити проблему. Ці фрукти багаті ще й на сорбіт – цукровий спирт, який має природний проносний ефект.
5. Гранати
Чашка зерен граната містить 7 грамів клітковини. Також ці фрукти багаті на антоціани, дубильні речовини та флавоноїди, які, як було доведено, мають антиоксидантні, протизапальні та протипухлинні властивості і захищають від хвороб серця.
Дослідження свідчить, що гранати містять сполуки, які називаються поліфенолами. Вони сприяють розмноженню здорових кишкових бактерій.
Раніше УНІАН розповідав про 13 фруктів, які допомагають скинути вагу. Зазначалося, що фрукти мають високу поживну цінність, і дослідження показують, що щоденне їх вживання може допомогти схуднути. Оскільки фрукти містять багато клітковини і води, вони дозволяють почуватися ситим довше, що знижує ймовірність переїдання.
Грейпфрут, яблука, авокадо і кавун – одні з найкращих фруктів, що сприяють схудненню, вважають науковці.