Освітлювальні прилади – це важливо не лише в межах приміщень, а й на вулиці. Затишне освітлення на подвір’ї або дачі створює особливу атмосферу, додає комфорту та безпеки у вечірній час. Красиві та якісні вироби можуть коштувати чималих грошей. Звісно, не кожен готовий до подібних витрат, але не обов’язково витрачати великі суми на готові світильники. А як інакше? Наприклад, чому б не спробувати зробити вуличний ліхтар своїми руками? Скажете, що це надто складно? Це зовсім не так, тому радимо спробувати.
Саморобний вуличний ліхтар – це не лише спосіб заощадити, а й можливість додати ділянці індивідуальності. Можна зробити виріб, який задовольнить вас за усіма параметрами, справді подобатиметься та добре підійде до ландшафтного дизайну. Окрім всього іншого, саморобний виріб для приватного сектору чи ліхтар для дачі своїми руками – це ще й цікаво.
Як же його зробити? Саме про це ми й розкажемо вам у цій статті. Тут буде покроковий алгоритм дій з картинками, тому не сумнівайтеся. Ми впевнені, що у вас все вийде!
Різновиди вуличних ліхтарів
Перш за все, ви маєте вирішити, який сам тип ліхтаря обираєте. Річ у тому, що вони бувають різними. Якщо говорити про основні типи, то це:
- Стаціонарні – монтуються на стіни, стовпи або інші опори. Підходять для постійного освітлення доріжок, альтанок, входу в будинок.
- Переносні – ліхтарі, які можна легко перемістити. Ідеальні для сезонного використання чи прикраси на свята.
- Підвісні – кріпляться до гілок чи балок. Часто мають декоративний характер.
- Наземні – вкопуються у ґрунт або вставляються в спеціальні тримачі. Чудові для підсвітки клумб чи доріжок.
Окремо слід сказати про тип живлення. Загалом можна виділити три варіанти: від мережі, на акумуляторі та на сонячних батареях.
Що ж обрати? Враховуючи призначення, вам підійде стаціонарний або підвісний варіант. Краще обрати останній. Так буде набагато простіше з його монтажем, адже достатньо буде знайти підходящий виступ, на який його можна буде повісити. Якщо мова йде про дачу, де немає якогось особливо дизайну в оформленні двору, то підійде навіть звичайний меблевий крючок чи цвях забитий у дерев’яну поверхню. Щодо живлення, то радимо обрати сонячну батарею. Чому? Це екологічний і простий варіант, який не потребує електропідключення. Коштують вони зараз недорого, тому проблем з покупкою такого елемента не буде.
Матеріали та інструменти
Ви маєте розуміти, що залежно від ідеї, набір інструментів і матеріалів може змінюватися. Однак при цьому базовий список для найпростішого варіанта виглядає так:
Матеріали:
- Скляна банка з кришкою;
- Світлодіодний модуль на сонячній батареї;
- Гарячий клей або силікон;
- Декор: камінці, стрічки, фарба, сітка (не обов’язково).
Інструменти:
- Ніж або ножиці;
- Пензлик (для фарбування);
- Дриль (за потреби для отворів у кришці).
Покрокова інструкція, як зробити вуличний ліхтар вдома
Враховуючи, що ми обрали досить простий варіант зі звичайної банки, нічого складного в його створенні немає. Якщо все робити поступово, то в результаті ви отримаєте класну річ, яка точно вам знадобиться.
Крок перший: Підготуйте банку
Вимийте й висушіть її. За бажанням – пофарбуйте скло або обмотайте декоративною сіткою. Так виріб буде виглядати красивіше.
Крок другий: Підготуйте сонячний модуль
Якщо у вас новий модуль, то просто розпакуйте його. Якщо використовуєте елемент від старого ліхтаря, то акуратно витягніть його з корпусу. Не забудьте перевірити його на справність.
Крок третій: Закріпіть модуль
Приклейте його до внутрішньої частини кришки банки так, щоб світлодіод спрямовувався всередину.
Крок четвертий: Захистіть контакти
Використовуйте силікон або гарячий клей, щоб запечатати електричні частини від вологи. Навіть якщо банка буде туго закрита, волога все одно потраплятиме усередину, тому не нехтуйте цим моментом.
Крок п’ятий: Оформіть ліхтар
Усередину банки можна насипати декоративні камінці або кольоровий пісок. Можна додати якісь блискітки чи ще щось, що буде виглядати красиво, як тоді, коли ліхтар вимкнений, так і тоді, коли він працює.
Крок шостий: Закрутіть кришку
Перевірте, чи все тримається надійно. Не перестарайтеся, щоб не зіпсувати різьбу. Кришка від цього може лопнути. Також вона не має бути закручена занадто сильно, адже від перепадів температури вона буде трохи розширятися та звужуватися – знов-таки може з часом через це лопнути.
Крок сьомий: Виставте ліхтар на сонце
За день батарея зарядиться, і в темряві він буде сяяти. За можливості обирайте світлодіод з теплим світлом. Очима воно сприймається легше. Виглядає таке світло якось затишніше та романтичніше, але про смаки не сперечаються.
От і все! Тепер його можна повісити у підходящому місці, наприклад, над лавкою зі столиком, якщо вони є, десь у клумбі, в садку тощо. Увечері та вночі ви зможете насолоджуватися результатом своєї праці, а територія двору заграє новими фарбами.
ТОП-7 оригінальних ідей для вуличних ліхтарів
Вище був описаний один із найпростіших і найпопулярніших способів зробити вуличний ліхтар своїми руками без складного монтажу. Звісно, є й інші прекрасні рішення, які теж можуть вас зацікавити. У зв’язку з цим пропонуємо до ознайомлення ТОП ідей вуличних ліхтарів:
- Ліхтарі з винних пляшок. Тут вся фішка у кольоровому склі. Використовуйте їх, вставляючи всередину гірлянду або світлодіод.
- Ліхтар з жерстяної банки. Виріжте візерунки, пофарбуйте в чорний або золотий – отримаєте ефект мерехтіння.
- Плетені ліхтарі з ротангу або лози. Це вже варіант для тих, хто трохи вміє працювати з такими матеріалами. Усередині – гірлянда або сонячна лампа.
- Ліхтарі з бетонних форм. Робиться це так: використовуєте пластикові ємності як форму, заливаєте туди бетон, а коли він застигне, вставляєте світлодіод – і отримуєте сучасний мінімалістичний ліхтар.
- Підвісні баночки з гірляндами. Просто ідеально для дерев у саду чи тераси.
- Ліхтарі з консервних банок і мережива. Наклейте візерункове мереживо, пофарбуйте його – отримаєте ніжне розсіяне світло.
- Світильник зі старої лампи. Перетворіть непотрібний торшер на стильний вуличний декор.
Поради з безпеки та довговічності
Вище вже було сказано про важливість захисту електричних частин від вологи, адже це справді дуже важливо, тому нагадуємо, що усі з’єднання, що контактують із живленням, мають бути герметично закриті. Ідеально – використання для цього силікону, термоклею або пластикових кришок. Це ще не все! Якщо ви хочете, щоб ваш виріб працював не один сезон без якихось збоїв та поломок, то рекомендуємо дотримуватися наступних порад:
По-перше, використовуйте вологостійкі світлодіоди. Або ж обирайте гірлянди з маркуванням IP65 та вище. Коштують вони трохи дорожче звичайних, але це того варте, тому не економте на цьому;
По-друге, закріплюйте ліхтар надійно, адже основна його частина зроблена зі скла. Якщо він впаде, то скоріше за все розіб’ється, тому краще не ризикувати та перестрахуватися;
По-третє, не використовуйте відкритий вогонь. Багато хто просто вставляє свічку в банку. Це справді дуже красиво, але одночасно з цим і вкрай небезпечно. Якщо немає контролю – краще замінити свічки на світлодіоди. Хочеться атмосферного мерехтіння вогню? Є спеціальні лампочки, які мають такий ефект. Вони добре імітують язики полум’я.
Підсумок
Як бачите, зробити вуличних ліхтар своїми руками – це не так вже й складно. Варіантів безліч: від романтичних баночок зі світлом до сучасних бетонних форм. Важливо дотримуватися правил безпеки, обирати якісні матеріали і не боятись експериментувати. Якщо трішки постаратися та приділити увагу його декоруванню, то ваш саморобний ліхтар може стати не лише освітлювальним приладом, а справжньою окрасою саду чи подвір’я.
Більше цікавої інформації читайте в рубриці Лайфхаки на нашому порталі.