Четвер, 8 Травня, 2025

BREAKING

Лайфхаки

Як зробити конверт своїми руками? Покрокова інструкція та матеріал

Як зробити конверт своїми руками? Покрокова інструкція та матеріал

Зараз у продажу можна знайти аксесуари для пакування подарунків та сувенірів будь-які, від звичайних та святкових пакетиків до коробок різного розміру й форми та конвертиків. Водночас трендом стали відповідні ексклюзивні вироби, виготовлені власноруч. Вони стають яскравою демонстрацією креативності дарувальника, його майстерності та бажання вкласти в сюрприз для близької чи значимої людини часточку своєї душі.

Пропонована стаття детально розповість, як зробити саморобний конверт – виріб у техніці «хенд-мейд» (hand made), яка наразі вважається трендом. Подальший текст зосереджує увагу читача на типах такого картонно-паперового конвертика, знайомить з приладдям, необхідним для цього творчого процесу, а також містить його описи, рекомендації та підказки для найбільш ефектного оздоблення.

Види конвертів, які можна зробити

Відповідний виріб можна виготовити в техніці оригамі, надаючи йому різних геометричних форм, від традиційних до оригінальних.

Варіант його обирають з урахуванням складності роботи, практичних навичок її виконавця та дизайнерських уподобань майстра й адресата.

Як зробити конверт своїми руками? Покрокова інструкція та матеріал

Змайструвати конверт своїми руками є можливість найрізноманітніших конструкційних типів та конфігурацій.

  1. Стандартний. Це класичне, лаконічне й стримане рішення. Воно технологічно є найпростішим, при цьому не позбавлене елегантності. А фішкою такого простенького конвертика може стати унікальний декор.
  2. Небанальний прямокутник. Даний варіант є доцільним для вкладання привітальних листівок або запрошень дуже широкого формату.
  3. Конвертик-серце. Слушна ідея для презенту коханій людині без приводу, на день народження, до річниці весілля або для поздоровлення з Днем Закоханих.
  4. Конверт для таємних посилань. Він має виглядати не ординарно, манливо й загадково водночас. Місія, яку повинен виконати цей саморобний конверт, – приємно здивувати та вразити отримувача.
  5. Дитячий. Родзинка такого виробу – не в геометрії, яка може бути будь-якою, а в оформленні, оздобленні. Декор відповідного пакування має відрізнятися яскравістю та елементами й символікою, яка подобається дітям.
  6. Ажурний. Його відмінністю стануть естетично привабливі, на кшталт мережива вирізані краї. Для цього використовують фігурні ножиці або вирізають елементи на попередньо складеній гармошкою смужці паперу. Потім ця ажурна витончена стрічка приклеюється по периметру виробу або в іншому ракурсі.

Дорослі й діти, які знайомі з технікою оригамі, можуть підключати власну фантазію й активно експериментувати – адже моделювання з паперу є процесом творчим, що не має меж.

Матеріали та інструменти

Потрібний для виготовлення оригамі-конверту інструментарій та матеріали є доступними й обираються з урахуванням уподобань виконавця та адресата.

Щоб зробити складний чи простий конверт своїми руками, вам знадобиться таке обладнання.

Як зробити конверт своїми руками? Покрокова інструкція та матеріал

  1. Папір. Найкраще віддати перевагу спеціальному, так званому рисовому паперу для оригамі.
  2. Ножиці. Залежно від запланованого дизайнерського проекту виробу, можна скористатися ножицями звичайними або фігурними.
  3. Клей. Він знадобиться для приклеювання на зроблений власноруч конвертик деталей декору або склеювання між собою відрізаних частин відповідної паперової конструкції.
  4. Лінійка про простий олівець. Вони допоможуть виконавцям без досвіду дотриматися необхідної точності у вимірах та лініях.
  5. Елементи оздоблення. З даною метою можна використати шматочки паперу кольорового або рельєфного, текстилю, картону, фольги, синтетичної шкіри тощо.

У разі відсутності паперу на рисовій основі його прийнятним аналогом буде звичайний офісний папір формату А4, або шовковистий. Він може бути кольоровий чи білий, однотонний або з візерунком: геометричним, рослинним, абстрактним орнаментом чи іншим принтом.

Покрокова інструкція: конверт класичний

Така робота не відрізняється складністю – з нею впорається навіть дитина молодшого шкільного віку.

Алгоритм та правила відповідного процесу виглядають так.

Як зробити конверт своїми руками? Покрокова інструкція та матеріал

  1. Беруть аркуш паперу формату А4 та намічають на ньому за допомогою лінійки й олівця лінії для згинання кутів внахлест. Для цього лист розташовують горизонтально, відміряють з кожного боку по 7,2 см.
  2. З’єднують намічені точки так, щоб утворилися два трикутники.
  3. Повторюють аналогічну опцію з протилежними кутами заготовки.
  4. Згинають аркуш, орієнтуючись на розмітку лінійно до середини, так, щоб утворилися трикутники з усіх боків виробу.
  5. Починають згинання з бокових зон. Верхні кути повинні бути трохи більшими, а нижні – меншими.

У результаті отримуємо найпростіший швидкий конверт, своїми руками зроблений. Теоретично він підійде навіть для надсилання поштою, якщо на нього буде наклеєна марка та написана на ньому адреса.

Ідеї для декору та персоналізації

Прикрасити саморобку-конверт можна різноманітними способами, спираючись на власну фантазію та беручи до уваги стать, вік і індивідуальні уподобання адресата.

Можна для оздоблення цього виробу використати такі популярні у рукодільниць прийоми й техніки:

  • прикрасити його малюнком, наприклад, у вигляді усміхненого смайлика;
  • приклеївши на верхню частину конвертика імпровізовані «вушка», зобразити на ньому за допомогою маркеру мордочку кумедної тваринки – кота, ведмедика, лисички тощо;
  • оздобити простий конверт, своїми руками виконаний, доречно аплікацією зі шматочків текстилю (це може бути атлас, оксамит, тканина з люрексом, паєтками або іншими блискітками) – відповідний декор може зображувати квіти, сердечка та інші елементи;
  • наклеїти на виріб мініатюрні штучні квіти, складені бантиками вузенькі стрічки або мотузочки різних яскравих кольорів;
  • можна нанести на handmade-конвертик ексклюзивний декор у вигляді попередньо засушених рослин чи інших легких та пласких природних матеріалів;
  • креативну застібку для такого оригамі-виробу можна зробити з двох наклеєних на верхню та нижню частину його тильного боку гудзиків та мотузочки, якою вони будуть зв’язані у формі цифри 8 або інакше.

Оригінальні рішення оформлення відповідного виробу залежать від його вмісту та приводу дарування.

Як зробити конверт своїми руками? Покрокова інструкція та матеріал

Наприклад, якщо в оформленому власноручно конвертику буде сюрприз у вигляді путівок до екзотичної країни, його можна прикрасити відповідним картографічним зображенням або символікою цієї туристичної локації. А, даруючи гроші, можна наклеїти на конверт картинку або світлину тих потрібних адресату виробів та товарів, які за ці кошти він зможе собі придбати.

Практичні поради

Щоб виготовити конверт з оригінальними, округлими краями, можна скористатися циркулем для формування з усіх його боків чотирьох півкіл.

На звороті цього виробу можна написати добрі побажання тому, кому він та його вміст адресований.

Любителі рукоділля можуть оздобити конвертик за допомогою намистин, бісеру, мережива, розташувавши відповідний декор симетрично або хаотично.

До Дня Святого Валентина доцільно підготувати коханій людині конвертик, зроблений з аркуша форми серця. Для цього спершу підгинають бокові краї фігурки сердечка, а потім складають заготовку навпіл, лініями згину всередину. Закривається такий конверт-серце підгинанням вільного кута вниз.

Тим, кого цікавить, як зробити конверт правильно, варто знати, що кожну лінію згину слід ретельно й акуратно загладжувати – цей процес має бути неквапливим і ретельним, він вимагає акуратності й точності.

У такому хенд мейд виробі є можливість не лише презентувати привітальні листівки, запрошення чи гроші, але й дарувати коштовні ювелірні прикраси.

У більш складній техніці оригамі можна виконати відповідний виріб у вигляді різних фігурок – це може бути шестикутник, «сумочка», конвертик із зібраним гармошкою листочком, що розкривається або зі знімною застібкою-сердечком.

Оскільки ручна прикладна творчість, зокрема, рукоділля, нині в тренді, деякі майстри успішно заробляють, виготовляючи оригамі на замовлення – якщо ви маєте фантазію, хист, терпіння й бажання, варто приєднатися до їх числа.

Більше цікавої інформації читайте в рубриці Лайфхаки на нашому порталі.

Інше в категорії

Завантажити більше Завантаження...Більше нема статей