Субота, 3 Травня, 2025

BREAKING

Лайфхаки

Як розбудити «сплячі» цибулини волосся — рекомендації трихологів

Лікарі пояснили, чому фолікули можуть впасти в «сплячку» і як активізувати ріст нового волосся.

Як розбудити «сплячі» цибулини волосся — рекомендації трихологів

Кожна з нас стикалася з періодом, коли волосся переставало рости: ненависне каре «застрягло» на місці, а чубчик, від якого хочеться якнайшвидше позбутися, як на зло, живе своїм життям. Причина тут не в упертості волосся, а в їхніх фазах росту, на які впливають найрізноманітніші фактори, інформує Ukr.Media.

Трихологи пояснили, чому волосся перестає рости і як «розбудити» волосяні фолікули.

Чому цибулини волосся впадають у сплячку?

Це не міф, а фізіологія. Волосяні цибулини дійсно впадають у так звану сплячку. На це впливає фаза кеногену — коли волосяні фолікули порожні протягом певного часу.

Стадії росту волосся та чим вони відрізняються:

– Анаген — перша стадія і найтриваліша. У цей час відбувається поступовий ріст волосся, якого в нормі на голові має бути 85%. Зверніть увагу, що це не 100% — близько 15% волосся регулярно випадає.

– Катаген — це друга стадія циклу, коли ріст волосся припиняється.

– Телоген — у цей період ріст волосся переходить у стадію спокою, але при цьому волосина тривалий час знаходиться у фолікулі. Він триває від двох тижнів до кількох місяців. Волосся не росте, воно готується випасти.

– Кеноген — стадія, коли волосяний фолікул знаходиться порожнім. Волосина вже випала, але ріст нової ще не почався. Цей період бездіяльності дуже важливий: якщо він затягується, то це може призвести до зменшення густоти волосся.

Що впливає на густоту волосся та кількість фолікулів?

Анатомічні індивідуальні особливості

Волосяні фолікули зароджуються на п'ятому тижні внутрішньоутробного розвитку, відповідно, їхню кількість змінити неможливо. Точно так само не можна вплинути і на відстань між фолікулами, а чим вона менша, тим густіша шевелюра на голові.

Кількість волосин у волосяному фолікулі

Кількість волосин у фолікулі різниться. Це можуть бути одинарні фолікули, яких на голові менше 10%. У більшості випадків цибулина продукує два волоски, що становить від 40% до 70%. Близько 10% припадає на потрійні волосяні фолікули. При хворобах це співвідношення змінюється — збільшується кількість одинарних волосин.

Стадія анагену

Тривалість росту волосся у всіх індивідуальна. Вона може тривати від двох до п'яти років, розкид дуже великий. Ось чому ми спостерігаємо у всіх різну довжину: у когось волосся доростає до плечей, а у когось — до куприка.

Тривалість стадії кеногену

Стадія «сплячих» волосяних фолікулів теж може виявитися затяжною — від двох тижнів до кількох місяців. При захворюваннях волосся, загальних порушеннях роботи організму, нестачі білка вона збільшується, що впливає на зниження кількості порожніх фолікулів.

Чому волосяні цибулини можуть «заснути»?

Андрогенна алопеція, або облисіння за чоловічим типом, є однією з найпоширеніших причин «засинання» волосяних цибулин. Вона пов'язана з генетичною схильністю та підвищеною чутливістю фолікулів до дигідротестостерону (ДГТ), метаболіту тестостерону. ДГТ зменшує фазу анагену, скорочуючи життєвий цикл волосини, і збільшує фазу телогену, призводячи до мініатюризації волосяних фолікулів — вони стають меншими і виробляють тонше й коротше волосся, яке зрештою припиняє рости. Це прогресуючий процес, і без втручання кількість «сплячих» фолікулів постійно збільшується.

Гострі загальні захворювання з високою температурою, такі як грип, пневмонія або інші інфекції, можуть викликати тимчасове «засинання» фолікулів — це так звана телогенова алопеція. Висока температура тіла, стрес і виснаження організму, викликані хворобою, призводять до порушення нормального циклу росту волосся. Значна частина фолікулів переходить у фазу телогену, і через деякий час після одужання починається масове випадіння волосся. Однак, як правило, це тимчасове явище, і при нормалізації стану організму ріст волосся відновлюється.

Гіпотиреоз, або недостатність функції щитоподібної залози, також може впливати на ріст волосся. Щитоподібна залоза виробляє гормони, необхідні для багатьох метаболічних процесів, включаючи ріст волосся. При гіпотиреозі зниження рівня гормонів щитоподібної залози призводить до уповільнення обміну речовин, що відображається і на рості волосся. Фолікули переходять у фазу спокою, волосся стає тонким і ламким, а його випадіння посилюється.

Як «розбудити» волосяні цибулини?

Щоб збільшити ріст волосся і повернути собі густоту, шкіру голови необхідно стимулювати найрізноманітнішими методами.

Пройти курс мезотерапії та плазмотерапії

Ін'єкційні методики спрямовані на глибоку стимуляцію шкіри голови. При мезотерапії в шкіру вводять коктейль із вітамінів, амінокислот і мікроелементів, необхідних для живлення фолікулів. Під час плазмотерапії (PRP) використовується власна плазма пацієнта, збагачена тромбоцитами. Обидва методи сприяють активізації «сплячих» цибулин.

Відлущити шкіру голови

Шкіра голови, як і обличчя, потребує регулярного очищення. Омертвілі клітини, сальні пробки та залишки укладочних засобів можуть блокувати фолікули, заважаючи нормальному росту волосся. Використання м'яких скрабів або кислотних пілінгів 1-2 рази на тиждень допомагає «очистити шлях» для нового волосся та активізувати ріст.

Робити масаж голови

Подбати про стан волосся можна і вдома. Найпростіший і доступний спосіб — розчісування. Візьміть масажну силіконову щітку, інтенсивно розчісуйте шкіру голови до відчуття жару (це говорить про приплив крові та розширення судин). Крім того, рекомендується застосовувати «подразнювальні» маски, наприклад, з перцем і спеціальні лосьйони від випадіння волосся. Таким чином у вас вийде скоротити фазу кеногену, посилити трофіку волосяного фолікула й подовжити фазу росту.

Підключити апаратні методи

Лазерна терапія низької інтенсивності (LLLT) і дарсонваль впливають на шкіру голови мікрострумами або світловими імпульсами, посилюючи кровообіг і стимулюючи обмінні процеси в тканинах. Ці процедури зазвичай проводять курсом, і вони особливо ефективні в комбінації з іншими методами.

Інше в категорії

Завантажити більше Завантаження...Більше нема статей