Торг на ринку – це не просто економія, а магія, яку може опанувати кожен.
Кожен, хто хоч раз був на ринку, бачив, як покупці торгуються з продавцями, а хтось пробував свої сили в цій нелегкій справі. Торгуватися – це не просто збити ціну і купити дешевше, це ціла філософія. У деяких людей є такий талант, але основних принципів може навчитися кожен. Розберемося, як торгуватися під час купівлі.
Як правильно торгуватися – головні правила
Торг – це, насамперед, переговори. Цей процес має свої закони і правила, яких слід дотримуватися, щоб домогтися успіху.
Як правильно торгуватися під час купівлі:
- Скромний зовнішній вигляд. Багато продавців на ринках схильні завищувати ціни, якщо бачать, що покупець “при грошах”.
- Вивчіть ринок, щоб розуміти на яку суму реально знизити ціну.
- Проявляйте щиру зацікавленість разом із сумнівом щодо свого фінансового становища. Продавець із задоволенням скине трохи, якщо побачить інтерес, але ніколи не нахвалюйте товар.
- Будьте готові піти, якщо продавець навідріз відмовиться віддавати товар дешевше. Торг – це гра, у якій ритуальний відхід може змусити другу сторону погодитися на ваші умови.
Варто зазначити, що незалежно від того, як обернулася ситуація з торгом, завжди зберігайте спокій і легкість, а ненав’язлива й доброзичлива посмішка допоможе привернути до себе будь-яку людину.
Як торгуватися – фрази, які допоможуть побороти страх
Багато людей не просять знизити ціни через страх бути знехтуваним. Так, дійсно, реакція продавця на торг може бути різною, але й страшного в цьому нічого немає. Завжди можна піти в інше місце і спробувати щастя там.
Якщо вас цікавило, як навчитися торгуватися, то ось кілька фраз для розмови з продавцем:
- Після привітання та ознайомлення з цінами можна запитати: “Які є знижки?” або “Як можна отримати знижку?”.
- Проявіть емпатію до продавця фразами “Я розумію, що зараз складний час…” або “Як я вас розумію…”. Це чудовий психологічний хід, щоб людина розслабилася і перестала захищатися, після чого вона сама піде вам на зустріч.
- Перепитуйте і називайте ціну нижчу, ніж вам каже продавець: “Скільки? А за (називаєте свою ціну) віддасте?”. Але тут важливо не перестаратися. Пропонуйте ціну нижчу не більше ніж на 20%-30% від початкової.
Не бійтеся імпровізувати під час торгу, адже ситуація може змінюватися, а майстерність полягає саме у швидкій адаптації до нових умов.
Раніше УНІАН писав, чому за проїзд в Одесі платять наприкінці.