Середа, 30 Квітня, 2025

BREAKING

Лайфхаки

Чому при виборі парфумів не потрібно ділити шкіру на «гарячу» та «холодну»?

Купили такий самий аромат, як у подружки, і раптом виявили, що на вас він пахне по-іншому?

Чому при виборі парфумів не потрібно ділити шкіру на «гарячу» та «холодну»?

Якщо вам знайома така ситуація, то напевно ви чули і про поняття «холодної» та «гарячої» шкіри. А якщо ні — читайте нашу статтю, в якій ми розібралися, чому на різних людях аромати розкриваються по-різному і як підібрати парфум, який «зазвучить» красиво саме на шкірі, а не на полиці магазину, інформує Ukr.Media.

Чим відрізняється «гаряча» шкіра від «холодної»

У парфумерії ці поняття пов'язані не з температурою шкіри, а з тим, з якою швидкістю випаровується нанесений на неї аромат. Працює це так: чим вища температура (і шкіри, і навколишнього середовища), тим інтенсивніше будуть випаровуватися і розкриватися духи. Недарма парфумери рекомендують наносити аромати на певні точки — туди, де пульсація крові максимальна. У власників гарячої шкіри випаровування відбувається швидше у зв'язку з близьким розташуванням судин до її поверхні, а у холодної, навпаки, довше — через більш глибоке їх залягання.

Гаряча шкіра

  • Випаровування ароматів інтенсивне

  • Яскраве розкриття, довгий шлейф

  • Поступове розкриття піраміди, базові ноти звучать довше за інші

Холодна шкіра

  • Випаровування ароматів повільне

  • Аромат «сидить» близько до шкіри, шлейф слабкий

  • Розкриття аромату частіше зупиняється на середніх нотах і не доходить до базових

Чому самі парфумери не довіряють такій класифікації?

Тому що все це дуже суб'єктивно. Вважається, що власники гарячої шкіри смагляві і практично ніколи не мерзнуть. Але тоді виходить, що більшість населення земної кулі має бути «гарячою»? А люди холодного типу — бліді, зі зниженим тиском і швидко замерзаючими руками та ногами. Однак як визначити швидкість такого замерзання? Також сумнівні і поділи на типи підтону шкіри, кольору вен на руках і сполучності з різними ювелірними виробами.

Парфумери не використовують таку класифікацію і стверджують, що набагато більше впливають на розкриття ароматів:

Зволоженість шкіри. На жирній шкірі парфум утримується і «грає» набагато довше, а з сухої він швидко випаровується. Однак холодна шкіра необов'язково буде сухою, а гаряча жирною. Обидва фактори не взаємопов'язані.
Гормональне тло. Аромати унісекс по-різному розкриваються на жінках та чоловіках. А у вагітних часто відбувається повна переоцінка ароматичних уподобань.
Особливості харчування. Це також впливає на біохімію шкіри, склад поту та природний запах людини.

"Температура" шкіри та її здатність випаровують аромат — величина не вроджена і не постійна і може змінюватися протягом усього життя. Представників чисто гарячих або холодних типів дуже мало, набагато частіше зустрічаються власники змішаної шкіри, тобто теплої.

Піраміда аромату: що це таке і навіщо про неї знати?

Для опису складу аромату та послідовності його розкриття на шкірі зазвичай використовують так звану піраміду. Складається вона із трьох категорій:

Верхні ноти. Ті, що «чуються» у перші п'ять-десять хвилин після нанесення. Найчастіше представлені легкими та свіжими запахами (наприклад, цитрусовими).
Середні ноти (ноти серця). Розкриваються відразу після вивітрювання верхніх та відчуваються кілька годин. Вони можуть бути найрізноманітнішими — від фруктових до пряних.
Базові ноти. Найстійкіші, свого піку досягають приблизно через дві години після нанесення парфуму і «чуються» шість-вісім годин. Саме вони відповідають за шлейф аромату та його кінцеве сприйняття.

Однак у тих чи інших обставинах залишати шлейф може і серце аромату. А, наприклад, базова ваніль іноді яскраво розкривається вже з першого пшика. Крім того, не завжди вказані інгредієнти є натуральними, а синтетичні молекули зазвичай для всіх пахнуть по-різному, згладжуючи сприйняття аромату як послідовної композиції.

Як підібрати парфум?
Незважаючи на всю неоднозначність теорії холодної та гарячої шкіри, навіть зразкове розуміння свого типу суттєво полегшує вибір нового парфуму.

Проаналізуйте, як найчастіше сидять на вас різні аромати при однаковому нанесенні — зі шлейфом або без нього.
Визначте, які ноти «чути» вам та оточуючим через дві-три години після нанесення. Піраміду будь-якого аромату без проблем можна знайти в інтернеті і перевірити, до якої категорії відносяться ноти, що солюють.
Напевно, ви знайомі з нотами або ароматами, які, всупереч їх популярності, вам неприємні. До таких відносяться: мускус (ніжний і цікавий на холодній шкірі і віддає потом на гарячій), цитруси і квіти («дзвінкі» на холодній шкірі та синтетичні, «мильні» на гарячій), гурманські ноти (на холодній шкірі пахнуть їжею і гарно розкриваються на гарячій).

Відповідні ноти/Тип ароматів

Гаряча шкіра: ваніль, цукор, амбра, спеції, дерево, ладан, троянда, шкіра, кава, східні, пряні, деревні

Холодна шкіра: мускус, цитрусові, квіти, шипрові, свіжі квіткові ноти, трав'янисті, мускусні, альдегідні

Аналіз цієї інформації наблизить до розуміння типу шкіри і допоможе виділити основні ноти, на які варто або не варто орієнтуватися при виборі аромату.

У багатьох онлайн-магазинах є зручний пошук парфумів за нотами: можна скласти список із п'яти-десяти найменувань і протестувати їх офлайн до покупки. Погодьтеся, це набагато вигідніше, ніж купувати безліч флаконів навмання.

Пам'ятайте, що унікальна не тільки парфумерна композиція, але й настрій, з яким ви приходите за покупкою. Тому рекомендуємо нанести аромат на шкіру, походити з ним кілька годин, перевірити, як парфум розкривається на вас (навіть перевірені піраміди іноді приносять сюрпризи), і тільки після цього купувати.

Інше в категорії

Завантажити більше Завантаження...Більше нема статей