Кожен дачник знає, що виростити смачну і велику лохину на своєму городі реально, але треба знати певні правила. Дізнайтеся, як можна отримати гарний врожай цієї ягоди з власної ділянки і якої інструкції варто дотримуватися при посадці ягідних чагарників.
Про це розповідають на каналі “ДІМ ТА ПРИСАДИБНА ДІЛЯНКА” в YouTube.
Реклама
Як посадити лохину, щоб вона гарно вродила
Крок перший — вибір місця для посадки
Перш, ніж садити кущі лохини на городі, необхідно обрати місце, на яке світитиме сонце і де не буде вітру. Краще за все підібрати ділянку, де ґрунт кислий, тобто, pH дорівнює 3,5–4,5. Не садіть лохину там, де тінь і дуже волого, адже такі умови провокують розвиток грибкових хвороб.
Врожай лохини на кущі. Фото: Pinterest
Крок другий — підготовка ґрунту для посадки
Оскільки лохині потрібен кислий ґрунт, необхідно підживити його спеціальною сумішшю з верхового торфу і річкового піску в пропорції два до одного. Яму для посадки завглибшки 40-60 сантиметрів потрібно вистелити плівкою з дренажними отворами, щоб відокремити кислий субстрат від ґрунту на городі.
Крок третій — вибір саджанців для посадки
Досвідчені дачники рекомендують садити саджанці із закритим корінням, яким від двох до трьох років. Але перш, ніж це робити, необхідно залишити коріння у води на кілька годин, після чого обережно розправити їх.
Крок четвертий — посадка кущів лохини
Саджанці лохини варто садити на три-п’ять сантиметрів глибше, ніж у контейнері, щоб на них з’явилися ще коріння. Водночас, ґрунт навколо кущів варто ущільнити і замульчувати тирсою чи хвоєю шаром від десяти до 15 сантиметрів. Садити кущі потрібно на відстані в 1,2 чи півтора метра між рослинами і на два з половиною чи три метра між рядами.
Крок п’ятий — догляд кущів лохини
Для гарного врожаю поливайте кущі лохини двічі на тиждень у кількості одного відра води на кожен кущ. У спеку вранці та ввечері варто додатково обприскувати рослини. На початку вегетаційного періоду варто підживлювати лохину мінеральними добривами, а до набрякання бруньок навесні обрізати. Також важливо обробляти ягоди від шкідників і хвороб.
Нагадаємо, ми писали про те, чому з лохини сиплеться листя і як врятувати врожай.
Раніше ми розповідали про те, як можна врятувати смородину від попелиці.
Також ми повідомляли про те, що варто посадити біля малини на городі, щоб збільшити врожай.