Дім

Перевірка адрес набирає обертів — що це означає для громадян

Перевірка адрес набирає обертів — що це означає для громадян

В Україні триває масштабна перевірка адрес у межах роботи Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА). Наразі вже встигли перевірити понад 1,5 мільйона адрес — це приблизно 14,2% від загальної кількості по країні.

Про те, навіщо перевіряють адреси українців, пояснили в Telegram-каналі “Уряд online”.

Реклама

Де темпи перевірки найвищі

Найбільше підтверджених адрес зафіксували в місті Суми — 79,3%. Перевірки проводять, щоб з’ясувати, чи справді існує зазначена адреса та чи правильно вказаний номер будинку. Серед міст, які активно беруть участь у верифікації, також виділяються:

  • Херсон — 67,5% перевірених адрес;
  • Львів — 43,8% перевірених адрес.

Серед областей перше місце займає Херсонська — тут перевірили майже половину всіх адрес (49,6%). Також високі показники у:

  • Миколаївській області — 31,1%;
  • Волинській області — 26,1%.

Під час перевірки фахівці уточнюють, чи дійсно існують будинки, зазначені у документах, і чи правильно вони прив’язані до конкретних вулиць у реєстрі.

Навіщо перевіряти адреси в Україні

ЄДРА створюють для того, щоб упорядкувати адресну інформацію по всій країні. Цей реєстр допоможе:

  • уникнути плутанини з адресами;
  • прибрати дублікати та неіснуючі будинки;
  • полегшити роботу ЦНАПів, місцевих органів влади та державних структур.

Також на основі цих даних планують покращити систему оподаткування нерухомості та доступ до соціальних послуг. Завдяки точним і перевіреним адресам стане простіше оформляти майнові права, отримувати допомогу, сплачувати податки й користуватись державними сервісами.

Раніше ми писали, що у 2025 році для багатьох українців залишається актуальним питання, чи дозволено прописатися в помешканні без згоди власника.

Також ми розповідали, що місце реєстрації в Україні досі має значення — воно визначає доступ до держпослуг, можливість подати документи, оформити банківський рахунок чи влаштувати дитину до садка. Сьогодні замість довгих черг і пошуку штампа в паспорті все можна зробити онлайн через “Дію” або держпортал.

Інше в категорії

1 з 207