Купівля меблів і декору секондгенд – це не лише можливість заощадити, але й спосіб знайти унікальні речі, яких не побачиш у масмаркеті.
Однак як розповіло видання Real Simple, купувати меблі в комісійних магазинах, на розпродажах чи онлайн не так просто, як здається.
Не купуйте речі, які ви не перевірили
Це перше й головне правило: перед купівлею уважно огляньте меблі. Швидкий огляд може не виявити пошкоджень, тріщин чи інших недоліків. Перевірте якість предмета, його вагу, наявність маркувань, матеріали та приблизний вік. Якщо ви не впевнені в конкретному виробі, проведіть дослідження: порівняння цін на схожі речі, наприклад. Навіть якщо ціна здається привабливою, подумайте двічі, чи виправдана купівля, враховуючи стан речі.
Не купуйте предмети, які важко відновити
Декілька косметичних дефектів можна виправити, але якщо меблі потребують складного ремонту, будьте реалістичні щодо своїх навичок. Приміром, покращити вигляд дерев'яного столу чи полагодити тріщину на кераміці цілком можливо. Однак оббивка меблів потребує певного рівня професіоналізму та значних витрат на матеріали й роботу. Якщо ви новачок у ремонті або у вас немає достатньо часу, краще відмовитися від придбання.
Не йдіть, якщо знайшли “свою” річ
Якщо вам подобається предмет, але ви ще невпевнені, краще не залишати його в магазині, адже можна більше не знайти такого. Унікальні речі, особливо рідкісні чи виготовлені в єдиному екземплярі, мають великий попит. Тому якщо вас щось дійсно зачепило, придбайте це. Інакше є ризик, що це зробить хтось інший, а ви залишитеся з розчаруванням.
Не робіть придбання у вихідні
Якщо у вас є можливість, відвідуйте комісійні магазини та розпродажі в будні дні. Вихідними магазини переповнені покупцями і вибір речей може бути обмежений. Багато комісійних магазинів поповнюють свій асортимент у конкретний день, що дає вам шанс знайти унікальні речі без зайвої конкуренції.
Не використовуйте гіперконкретні пошукові терміни
Онлайн-ринки також можуть стати чудовим джерелом для пошуку вінтажних меблів. Якщо ви користуєтеся онлайн-платформами, уникайте надто специфічних і конкретних пошукових фраз. Спробуйте різні варіанти запиту для одного й того ж предмета. Наприклад, замість точного запиту на “вигнутий стіл” пошукайте за альтернативними описами як “хвилястий стіл”, “С-подібний стіл” або навіть просто “стіл”. Більше варіантів пошуку дають вам змогу знайти речі, які могли б залишитися непоміченими.
Уникайте спокуси “вигідних” угод
Якщо ви знайшли річ за привабливою ціною, але вона вам не підходить або не дуже подобається, краще відмовитися. Важко не купити щось за гарною ціною, але важливо пам'ятати: кожна річ має вписуватися у ваш інтер'єр і відповідати вашим потребам. Якщо ви кажете “ні” речі, яка не зовсім підходить, це відкриває можливість сказати “так” предмету, що дійсно стане окрасою вашого дому.
Що варто робити, щоб зробити вдале придбання
Комісійні магазини та ринки можна знайти не лише у великих містах, а й у маленьких містечках. Якщо ви живете у великому місті, варто вирушити до меншого населеного пункту, де менше мисливців за старовинними речами, а шанс знайти щось незвичайне – значно вищий. Секондгенд меблі – це можливість наповнити свій дім унікальними та антикварними речами з історією.