Четвер, 22 Травня, 2025

BREAKING

Дім

Амариліс зацвіте вже за лічені дні: ось елементарний спосіб його “розбудити”

Амариліс – це красива кімнатна рослина, що може додати яскравих барв у будь-яку кімнату. Втім, іноді трапляється так, що протягом тривалого часу рослина відмовляється цвісти.

В будь-яку пору року хочеться, аби на підвіконні буяли квіти та наповнювали пахощами квартиру, повідомляє 24 Канал з посиланням на “Яскрава клумба”. Втім, якщо амариліс дуже довго не цвіте, причиною можуть бути деякі помилки у догляді.

Цікаво Сковорідка блищатиме від чистоти: ось як прибрати чорний нагар

Чому амариліс не цвіте?

Почати варто з того, що гіпеаструми досить добре ростуть у кімнатних умовах – і зазвичай навіть у квітникарів-аматорів немає проблем з тим, аби отримати пишне цвітіння.

До речі, раніше ми вже ділилися способом, як змусити герань швидко цвісти – для цього потрібне тільки одне елементарне підживлення.

Для того, аби рослина добре росла, варто дотримуватися тільки кількох базових правил догляду – адже в рослини є власний вегетативний, тобто життєвий цикл, і що ближчими домашні умови будуть до природних, то краще він цвістиме.

Амариліс зацвіте вже за лічені дні: ось елементарний спосіб його "розбудити"

Амариліс потребує правильного догляду / Фото Pexels

Ось кілька причин, чому амариліс може припинити цвісти:

  • Невідповідні умови вирощування. Оптимальна температура для активного росту рослини – це 18 – 25 градусів. Земля не має бути надто сухою чи надто вологою. Уникайте ставити горщики у місцях з протягами, адже так квіти в’януть удвічі швидше.
  • Освітленість. Якщо світла мало, тоді у цибулини після цвітіння просто не закладеться нова квіткова брунька. Найкраще буде переставити амариліс на південне підвіконня.
  • Поганий субстрат. Якщо земля в’язка та щільна, у ній почне застоюватися вода, а також будуть розмножуватися патогенні мікроорганізми. А це точно погано вплине на ріст, а також цвітіння рослини. Для того, аби перевірити ґрунт, потрібно помірно його зволожити, а після цього стиснути у долоні – він після цього не має залишатися липкою грудкою, а розсипатися.
  • Відсутність пересадок. Якщо амариліс росте у вас вже досить довго, тоді настав час його пересадити. Робити це радять кожна 2 – 3 роки, і щоразу обирати верхній горщик. Але щорічно верхній шар землі потрібно змінювати на свіжий.
  • Надлишок вологи. Неправильний полив – це одна з основних причин проблем з цвітінням. Вода має бути кімнатної температури, не холодна. Слідкуйте за тим, щоб волога не потрапляла на листя, в точку росту та всередину розетки – особливо в холодну пору року, адже це спровокує хвороби.

Вам може бути цікавим:

Герань розквітне за лічені дні: ідеальне підживлення за копійки

Інше в категорії

Завантажити більше Завантаження...Більше нема статей