Вчені з Університету співдружності Вірджинії (Virginia Commonwealth University), США, з’ясували , що рівень стресу падає у людей вже після 5-20 хвилин спілкування з собаками. Причому це можуть бути навіть чужі свійські тварини.
І що особливо цікаво, це взаємокорисне заняття, оскільки у собак також спостерігається підвищення окситоцину при взаємодії з людиною.
Домашні тварини – це не панацея. Вони не обов’язково будуть відмінними партнерами для кожної людини. Але для людей, які дійсно розуміють це, які справді пов’язані зі своїми вихованцями, вони можуть мати велике значення. – Ненсі Джі , Професор психіатрії, завідувач кафедри взаємодії людини та тварин, та директор Центру взаємодії людини та тварин.
Джі визнає, деякі висновки у тому дослідженні неоднозначні. Вона приписує це відмінностям у методології і тому факту, що дослідження володіння домашніми тваринами не завжди можуть довести причинно-наслідковий зв’язок.
Меган Мюллер, ад’юнкт-професор Школи ветеринарної медицини Каммінгса в Університеті Тафтса, додала, що акт фактичного дотику до собаки справді може бути важливою частиною їхнього заспокійливого ефекту. І це підтверджувало інше дослідження , проведене в Канаді 2021-го. Воно показало, що студенти відчували менше стресу та почуття туги по дому після нетривалого спілкування з собаками, і цей ефект був набагато сильнішим у тих, хто справді прасував тварин.
Мюллер вважає, що собаки спонукають нас пізнавати світ так само, як вони. Саме тому вони завжди допомагають нам відкривати щось нове.