Батьківство

Які стереотипи крадуть у нас відчуття щастя?

Які стереотипи крадуть у нас відчуття щастя?

Щасливі лише ті, хто має сім’ю (роботу, дітей)
Цей стереотип ігнорує тисячі варіантів щасливого життя. Люди змушують себе до токсичних стосунків, залишаються на роботі, від якої нудить, заводять дітей з тими, кого не кохають або почуваються неповноцінними через відсутність чогось.

Треба знайти справу життя
Цей міф тисне на багатьох: якщо ти ще не “гориш” роботою – значить, з тобою щось не так. Якщо ти у 20 (30) ще не знаєш, ким хочеш бути – ти несерйозний. Як наслідок – виснаження, постійне відчуття невдоволення.

Щастя – це стабільність
Але життя мінливе. Пошук стабільності за будь-яку ціну часто веде до страху змін. Людина тримається за токсичне, бо боїться втратити “зону комфорту”.

Ви будете здивовані, але у світі існує багато людей, для яких стабільність та спокій – це нещастя. А щастя – у постійному русі, змінах, подорожах і активностях.

Треба терпіти
Цей багаторічний національний міф веде до мовчання, знецінення себе, ігнорування потреб. І ніхто чомусь не може відповісти на питання: кому треба і для чого. І як наслідок цього шляху – вигоряння, пригніченість, хронічне незадоволення та інші проблеми.

Успішна людина має мати все
Кар’єра, сім’я, тіло, хобі, мандрівки – все та одразу. Як це все поєднати одночасно – ніхто не знає.

А життя настільки непередбачуване і часом складне, що доводиться обирати – гарне тіло або маленька дитина, мандрівки або кар’єра, сім’я або робота. Як наслідок – відчуття провалу, оскільки досягнути всього й одразу – нереально, це ідеальна картинка з соцмереж, якої насправді не існує.

Час лікує
Насправді – лікує усвідомлення і робота над собою, а не сам час. Лікує спілкування, психотерапія, роздуми та ще багато чого. Але через цей стереотип може стати гірше, бо люди не звертаються вчасно по допомогу і чекають, поки “само пройде”.

Думати про себе – егоїзм
Стереотип, який блокує здатність ставити межі й відмовляти, піклуватися про себе та робити те, що робить щасливими. Найгірше, що може статися – вигоряння, образи, життя не для себе, а для інших.

Найпоширеніші стереотипи – про стосунки, вік, зовнішність, гроші, успіх, чоловічу/жіночу роль. Але головна проблема не в них. А в тому, що ми часто не пробуємо йти іншим шляхом – лише тому, що “так не прийнято”. Щастя – це не те, що “прийнято”, а те, що справді твоє. Якщо коротко, то стереотипи – це чужі уявлення про те, як ти маєш жити. А щастя – це коли ти сам вирішуєш, як тобі жити.

Інше в категорії

1 з 48