Також психолог поділилася тим, що саме вам слід припинити робити в цьому віці.
Деякі психологи стверджують, що можна насолоджуватися перевагами старіння, водночас почуваючись молодшим.
Як пояснила нейропсихологиня Санам Хафіз, річ не в тому, щоб прикидатися молодою, а в тому, щоб зберігати оптимізм і бажання відкривати для себе щось нове, пише Parade.
“Молодість проявляється в тому, як ви смієтеся, як ви адаптуєтеся і як ви поводитеся з новими людьми або ідеями”, – сказала фахівець.
Інакше кажучи, щоб знову відчути себе молодим, не потрібно прикидатися, а потрібно виробити звичку приділяти першорядну увагу своєму здоров’ю і щастю. У зв’язку з цим Хафіз поділилася 9 основними звичками для людей у віці 70 років.
1. Підтримуйте активність
Фізична активність важлива для людей будь-якого віку, але Хафіз підкреслила, що вона вкрай важлива для людей у віці 70 років.
“Вправи підтримують м’язи та суглоби сильними, а серце здоровим”, – зазначила вона і додала, що навіть м’які, неінтенсивні рухи впливають.
“Прості заняття, такі як ходьба, їзда на велосипеді або розтяжка, допоможуть вам рухатися, не перестараючись. Намагайтеся приділяти хоча б 30 хвилин руху щодня, чи то прогулянка, чи то танці під улюблену музику”, – порадила психологиня.
2. Правильно харчуйтеся
Те, що ви їсте, може вплинути на те, як ви почуваєтеся.
“Збалансована дієта, повна фруктів, овочів і пісних білків, допомагає вам почуватися енергійним і підтримує безперебійну роботу організму”, – розкрила секрет Хафіз.
Вона рекомендує їсти листову зелень, горіхи і продукти, багаті на омега-3, як-от лосось, для підтримки серця, шкіри і загального здоров’я. Вона також запропонувала скоротити споживання оброблених продуктів, замість цього зосередившись на щоденному вживанні різноманітних цільних продуктів.
3. Спілкуйтеся з іншими
Соціальне здоров’я теж має значення. Дослідження показало, що спілкування має вирішальне значення для психічного здоров’я літніх людей і може знизити ризик втрати когнітивних здібностей.
“Спілкування – це не просто розвага; воно також підтримує гостроту розуму і піднімає настрій. Проведення часу з сім’єю або друзями може зменшити відчуття самотності та допомогти вам відчути себе більш залученими в життя”, – зазначила психологиня.
Вона закликає людей у віці 70 років планувати регулярні зустрічі, вступати до клубу або телефонувати комусь, щоб підтримувати свої соціальні зв’язки міцними.
4. Керуйте стресом
У житті завжди будуть стреси. Однак управління ними – ключ до успіху.
“Стрес може позначатися на здоров’ї, тому важливо знайти способи розслабитися і зберігати спокій. Прості практики, такі як глибоке дихання, медитація або проведення часу на природі, можуть допомогти знизити стрес і зберегти відчуття спокою”, – сказала вона.
5. Достатньо спіть
“Сон – це те, коли ваше тіло і розум відновлюються, тому достатній відпочинок – ключ до того, щоб почуватися молодим. Якісний сон покращує настрій, пам’ять і допомагає вам відновитися”, – наголосила Хафіз.
Дослідження пов’я зують якісний сон зі здоровим старінням.
6. Продовжуйте дізнаватися нове
Дослідження показують, що літнім людям можливо і корисно продовжувати дізнаватися нове і розвивати навички.
“Ваш мозок залишається гострим, коли ви продовжуєте вчитися. Неважливо, чи читаєте ви книжки, чи відвідуєте курси або обираєте нове хобі, збереження цікавості допомагає підтримувати розум активним”, – пояснила Хафіз.
7. Пийте багато води
“Підтримка водного балансу необхідна для гарного самопочуття і збереження здорового вигляду шкіри”, – підкреслила Хафіз. Вона пояснила, що зневоднення може спричинити втому та сухість шкіри. “Тому переконайтеся, що ви п’єте достатньо води щодня. Носіть із собою пляшку з водою та їжте продукти, як-от огірки та апельсини, які містять багато води”, – порадила вона.
8. Зберігайте позитивний настрій
Психолог зазначила, що постійно бути в гарному настрої неможливо, але знаходити яскраві моменти у своєму дні – дуже надаже.
“Люди, які фокусуються на хорошому в житті, як правило, здоровіші та живуть довше. Спробуйте практикувати вдячність, записуючи три речі, за які ви вдячні, щодня або фокусуючись на позитиві у своєму житті”, – порадила психолог.
9. Регулярно відвідуйте лікаря
Вік – це число, яке має значення, коли йдеться про аналізи та скринінги, на які ви маєте право, як-от мамографія та колоноскопія.
“Постійні візити до лікаря дають змогу на ранній стадії виявляти проблеми зі здоров’ям”, – зазначила Хафіз. Вона акцентувала, що раннє лікування артеріального тиску та холестерину запобігає їхньому переростанню в серйозні проблеми.
Звичка № 1, якої потрібно позбутися в 70 років
Хафіз просить людей у віці не сидіти занадто довго без руху.
“Неактивність може призвести до скутості, поганого кровообігу та відсутності енергії. Важливо робити перерви і розтягуватися або ходити протягом дня, щоб ваше тіло залишалося гнучким, а кров циркулювала”, – пояснила вона.
Психолог запропонувала встановити таймер, який нагадуватиме вам вставати щогодини, навіть якщо це всього лише на кілька хвилин.
“Залишаючись активним, навіть у невеликих кількостях, ви почуватиметеся кращим і енергійнішим із віком”, – додала вона.
Як залишатися у формі з віком
Раніше тренери назвали 6 найкращих кардіовправ, щоб підвищити витривалість з віком. Експерти запевняють, що хоча з віком тримати форму стає важче, але це цілком реально.