Непоганим способом заробити є продаж чорних і кольорових металів. Мотлох принесе гроші, якщо здавати потрібний брухт. Зокрема, чормет використовують у безлічі сфер, а його повторне перероблювання здатне знизити рівень забруднення довкілля.
Сайт Новини.LIVE розповідає, скільки дадуть за 1 кілограм чорного металу в різних областях України.
Реклама
Ціни на чормет у травні 2025 року
Чорні метали — це сталь, залізо і чавун. Сировину застосовують для виробництва товарів, у промисловості й будівництві. Для економії енергії, зменшення відходів і збереження екології повторне перероблювання брухту напрочуд дієве. Тому пункти приймання традиційно тримають попит на високому рівні.
Станом на 19 травня 2025 року українці можуть здати чормет за такими середніми цінами:
- Київська область — від 3,5 до 6,5 грн/кг;
- Вінницька область — від 5 до 6 грн/кг;
- Дніпропетровська область — від 5 до 7 грн/кг;
- Запорізька область — від 5 до 7 грн/кг;
- Львівська область — від 5 до 5,5 грн/кг;
- Одеська область — від 5 до 6 грн/кг;
- Сумська область — від 5 до 6,5 грн/кг;
- Харківська область — від 5,8 до 6,4 грн/кг.
1 / 5
Світові ціни на брухт
Наприкінці квітня європейські котирування на сталевий брухт різко впали. За даними Kallanish, з 1 по 24 квітня вартість знизилася на 45 дол./т — до 310 дол./т. Учасники ринку пов’язують неблагонадійну ситуацію зі скороченням закупівель з боку концерну ArcelorMittal (найбільший покупець у західноєвропейському регіоні).
“За інформацією трейдерів, низка італійських метпідприємств також призупинила закупівлю. По-перше, їхні продажі арматури виявилися низькими. По друге, заводські склади забиті брухтом вщент. Це дозволяє виробникам відмовлятися від нових постачань”, — йдеться на спеціалізованому порталі GMK Center.
Вартість брухту в Туреччині впала на 49 дол./т через торгові війни. Як очікувалося, ціни на азійський сталевий експорт знизилися, відповідно показники втратили конкурентоспроможність. А дешеві напівфабрикати змістили баланс попиту на брухт у Туреччині.
Що ще варто знати українцям
Нагадаємо, українці можуть заробити непогані гроші, продаючи брухт кольорових металів. Високо цінується свинець, оскільки його непросто дістати в домашніх умовах, а утилізація вимагає обережності через токсичність. Ми дізналися, скільки коштує 1 кг брухту у травні 2025 року.
Також ми писали, на яких кольорових металах українці зможуть заробити найбільше. Дорогими вважаються мідь і латунь, за них пункти приймання дають кілька сотень гривень (кілограм). Плюс такий брухт нескладно відшукати в домашніх умовах.