Фахівці розповіли, в якому положенні потрібно справляти нужду.
Більшість чоловіків ходять до туалету “по-маленькому” саме стоячи – так їх привчають із самого дитинства. Однак є й ті, хто вмощується на “білий камінь”, і роблять так з міркувань гігієни, заради зручності або з фізіологічних причин. Раніше ми розповідали, чому не можна пісяти в душі, а тепер уролог-андролог, хірург Антон Глєбов в коментарі УНІАН розповів, як краще пісяти чоловікові – стоячи чи сидячи, та чому.
- Чи можна чоловікам пісяти сидячи
- Як краще пісяти чоловікам – сидячи чи стоячи – у похилому віці
- Чому чоловікам потрібно пісяти сидячи – аргументи “за”
Чи можна чоловікам пісяти сидячи
На думку Глєбова, припущення про те, що чоловікам краще ходити в туалет “по-маленькому” сидячи, є помилковим. Сидяча поза сечовипускання суперечить чоловічій фізіології. Він навів приклад чоловіків, яким після операції встановлюють катетер, оскільки вони не можуть піднятися, щоб сходити в туалет “по-маленькому” стоячи, а лежачи вони не здатні скоординувати скорочення м’язів, які звикли залучати до роботи для сечовипускання. Таких чоловіків, за словами уролога, досить багато – і молодого, і літнього віку.
Глєбов пояснив, що пісяти сидячи чоловікам шкідливо, тому що у такій позі з’являється ще один згин уретри, і через це сечовипускання утруднюється. Передавлювання уретри, зокрема, може спровокувати рефлюкс сечового міхура – це закид сечі вверх по сечоводах у напрямку нирок. У перспективі ходіння в туалет сидячи може спровокувати розвиток запальних захворювань сечовидільної системи.
Як краще пісяти чоловікам – сидячи чи стоячи – у похилому віці
За спостереженнями Глєбова, деякі чоловіки у старшому віці мають збільшену простату та ходять у туалет “по-маленькому” сидячи, оскільки таким чином можуть легше здавити сечовий міхур для того, щоб підвищити там тиск і видавити з себе сечу. Збільшена простата механічно передавлює відтік сечі, а у положенні сидячи чоловік може надавити на низ живота чи зігнути ноги й таким чином зменшити об’єм сечового міхура, здавлюючи його, та сходити в туалет по-маленькому. Але це неправильні дії, оскільки потрібно боротися з причиною утрудненого сечовипускання. Навіть з віком у нормі нема потреби у тому, щоб мочитися сидячи.
Чому чоловікам потрібно пісяти сидячи – аргументи “за”
У виданні smartwellness представлена альтернативна Антону Глєбову точка зору. Там сказано – якщо чоловік ходить в туалет “по-маленькому” саме сидячи, це допомагає спорожняти сечовий міхур більш повно. Це особливо корисно для чоловіків з доброякісною гіперплазією передміхурової залози (ДГПЗ), яка може перешкоджати відтоку сечі. Сидяче положення розслабляє м’язи таза, що дає змогу краще спорожняти сечовий міхур, це може знизити ризик інфекцій сечовивідних шляхів (ІСШ) або проблем із сечовим міхуром.
Звідси зрозуміло, чому чоловікам краще пісяти сидячи – чоловіки, які мочаться сидячи, менше напружують м’язи тазового дна. Це особливо корисно для тих, хто відчуває такі проблеми, як дисфункція тазового дна або слабкі м’язи таза. Згодом надмірне напруження може призвести до таких проблем, як нетримання сечі або еректильна дисфункція.
Також у джерелі вказано, що сечовипускання сидячи може призвести до меншого розбризкування і проливання. Чоловік отримує змогу робити цей процес чистішим, як з погляду особистої гігієни, так і з погляду підтримання санітарних умов у ванній кімнаті. Це також запобігає потраплянню сечі на сидіння унітазу, підлогу або одяг, зменшуючи поширення бактерій і запахів.
Але автори матеріалу запевняють, що якщо у чоловіка немає проблем з випорожненням сечового міхура, проблем з передміхуровою залозою або слабкості м’язів тазового дна, сечовипускання стоячи може не становити серйозної загрози для здоров’я.
Крім того, у багатьох ситуаціях стояти швидше і зручніше, особливо під час використання громадських туалетів або пісуарів, призначених для стояння.
довідка
Антон ГлєбовЛікар вищої категорії, кандидат медичних наук, уролог, андролог, хірург.
Антон Глєбов працює у персоналізованому медичному центрі DI Clinic та є членом Європейської та Української асоціацій урологів. Має понад 19 років досвіду у сфері урології та є автором більш ніж 30 наукових публікацій.
Його професійна діяльність охоплює лікування запальних захворювань сечостатевої системи, гормональну корекцію, естетичну урологію, а також лікування еректильної дисфункції та передчасної еякуляції.
Вас також можуть зацікавити новини:
- У Тайвані вперше у світі успішно пересадили серце, яке не зупинялося ні на секунду
- Що відбувається з тілом, коли ви щодня споживаєте оливкову олію
- Які консерви можна їсти на дієті: названо кращі варіанти